Безлична България срещу Германия в последния си мач от Лигата на нациите (видео галерия)

Волейболистките от национталния отбор на България записаха загуба и в последната си среща от Лигата на нациите.

Момичетата на Иван Петков  отстъпиха на Германия с 0:3 (21:25, 20:25, 13:25) в последната си среща от турнира в Нингбо (Китай).

Това беше 13-а загуба за България в най-комерсиалния турнир в света, в който българките записаха само 2 успеха.

Националките успяха да поведат с 2:1 в началото на срещата.

Последваха 3 поредни точки за Бундестима и Германия поведе с 4:2 след двоен блок срещу атака на Гергана Димитрова.

Лена Щигрот атакува за 6:3. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Германия.
Мирослава Паскова атакува за 8:10. Ас на Мирослава Паскова намали разликата само до една точка при 10:11.

Ас На Лена Щигрот е 14:11 за Германия. Атака на Гергана Димитрова и пайп на Мирослава Паскова намалиха разликата до 2 точки при 13:15. Лена Щигрот изведе Германия напред при второто техническо прекъсване 16:13. Тройна блокада спря българската атака за 19:15. Ас на Петя Бараков върна надеждите на националките за 18:20.

Ас на Лена Щигрот и 23:20. Германия стигна до геймбол при 24:20 след двойна блокада. Луиза Липман донесе победната точка за Германия в първата част за 25:21.

България поведе с 3:1 в началото на втората част след блокада на Петя Баракова. Възпитаничките на Иван Петков поведоха с 3 точки при 5:2. Германките се доближиха само на точка при 6:7, но грешен сервис на Мари Шьолцел изведе България напред при първото техническо прекъсване с 8:6. България запази преднината си до 9:7, но германките изравниха при 9:9 след ас на разпределителката Пиа Кестнер. Нов ас на Пиа Кестнер и Германия поведе с 10:9. Това принуди Иван Петков да вземе прекъсване. Гергана Димтрова изравни за 10:10. Мощна атака на Силвана Чаушева по правата от зона 2 доведе до 11:11. Второто техническо прекъсване дойде при 2 точки аванс 16:14 за Германия. Единичен блок на Лиза Грундинг даде аванс На Бундестима от 22:17.

Нася Димитрова намали до 18:22. Резрвата Неле Бербер изведе Германия до геймбол при 24:19. Насе Димитрова върна една точка, но момичетата на Феликс Козловски затвориха и втората част с 25:20 след нова атака на Неле Барбер.

Симона Димитрова остана в състава на България в началото на третата част, а за Германия на игрището продължи да игра Неле Барбер. Германките взеха инициативата още от самото начало на третата част и поведоха с 11:6. Ас на Лиза Грундинг и 14:8. Силвано Чаушева намали до 9:14. Възпитаничките на Феликс Козловски поведоха с 16:10 при второто техническо прекъсване.

Разликата нарасна на 8 точки при 18:10. Неле Бербер атакува мощно от зона 4 за 19:10. Германия поведе с 11 точки при 21:10. Иван Петков пусна в игра младите Елена Бечева и Мирела Шахпазова. Атака на Гергана Димитрова и пайп на Силвана Чаушева донесоха нови 2 точки за България при 13:22. Германия затвори спокойно третата част с разгромното 25:13 и мача с 3:0 гейма след атака на Лиса Грундинг.

Гергана Димитрова отбеляза 11 точки за България, а Силвана Чаушева добави още 10 точки.

През следващия сезон България ще играе във втора дивизия на Лигата на нациите.

Германският отбор е на девето място в класирането.

БЪЛГАРИЯ – ГЕРМАНИЯ 0:3 (21:25, 20:25, 13:25)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова 1, Силвана Чаушева 10, Мирослава Паскова 9, Гергана Димитрова 11, Нася Димитрова 7, Мира Тодорова 2 – Жана Тодорова-либеро (Симона Димитрова 1, Мирела Шахпазова)
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ