Етър и Спартак (Плевен) не се победиха в Елена

1:1 завърши приятелската среща в град Елена между Етър и Спартак (Плевен). „Болярите“ владееха инициативата през целия мач. Повече притежаваха топката и създадоха няколко чисти голови положения, но плевенския вратар Боби Начев се справи. Спартаковци заложиха на най-младите си футболисти, които мислеха повече за собствената си врата, но при всяка възможност контраатакуваха с бързи действия.

В 5-ата минута таранът им Ивайло Иванов се измъкна от защитата на съперника и надигра вратаря. Реферите обаче не признаха гола, отсъждайки засада, плевенчани пък протестираха, че такава не е имало. В 11-ата минута Даниел Младенов откри резултата за търновлии с шут от 7-8 метра. До края на полувремето Благовест Ленков и Димитър Димитров не успяха да комбинират точно и резултата остана непроменен.

В 71-ата минута Ленков центрира и бранител на противника докосна топката с ръка. Ивайло Раденцов вкара от дузпа за крайното 1:1. Той страля опасно и от фаул, но този път търновския страж се справи.