Лудогорец 4:0 Триглав, „орлите“ мачкат словенци (видео)

Шампионът Лудогорец играе при 4:0 срещу словенския Триглав (Кран) в първия си мач от лагер в Австрия и общ втори от началото на подготовката. В първата си проверка, която се игра на комплекса на Царско село, “орлите” разбиха с 12:1 Надежда (Доброславци).

Наставникът Стойчо Стоев започва с няколко от основните футболисти от миналата годиниа и част от футболистите, които се очакват да получават по-малко поле за изява. На вратата започва Ренан, а пред него в защита са Станислав Манолев, Козмин Моци, Георги Терзиев и Сисиньо.

В халфовата линия Венцислав Керчев и Иван Йорданов. Малко по-напред Доминик Янков, а в предни позиции ще действат Димо Бакалов, Серкан Юсеин и Давид Рибейро.

Първата опасност дойде още в петата минута. Тогава след центриране от ъглов удар Георги Терзиев нацели горната греда на вратата на съперника. Последваха минути на натиск на българите, но до попадение не се стигна. Постепенно словенците изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Лудогорец. На два пъти Ренан трябваше да се намесва при далечни удари.

В 45-ата минута обаче „орлите“ откриха резултата. Юсеин центрира отлично към Бакалов, който с глава засече топката в мрежата.

Малко след подновяването на играта Лудогорец удвои преднината си. Влезлите като резерва Дан Битон и Джоди Лукоки комбинираха, като последният извади топката към средата на наказателното поле, където без да се бави Светослав Ковачев разстреля вратаря Чадеш.

Съвсем скоро в рамките на само една минута „орлите“ стигнаха до два нови гола. Бакалов вкара за 3:0 в 58-ата минута. Крилото получи топката в наказателното поле и хладнокръвно прокара кълбото между краката на вратаря.

Само 60 секунди по-късно новото попълнение Битон вкара много красив гол с далечен параболичен удар. Израелецът не остави шансове на вратаря с шут от около 23 метра.

ЛУДОГОРЕЦ 4:0 ТРИГЛАВ