Канадски полуфинал в Щутгарт

Канадците Феликс Оже-Алиасим и Милош Раонич ще играят един срещу друг на полуфинала на турнира по тенис на трева в Щутгарт. Двамата, заедно с представителя на домакините Ян-Ленард Щруф и италианеца Матео Беретини оформиха финалната четворка.

Най-трудно до нея стигна Оже-Алиасим, който се справи след три тайбрека с германеца Дъстин Браун със 7:6(3), 6:7(2), 7:6(2). Срещата продължи точно 2:30 часа, а канадецът наниза цели 30 аса.

В десетия гейм на третия сет той трябваше да отрази и мачбол на сервис на Браун, за да стигне до тайбрек, в който да бъде убедителен и да си гарантира място сред най-добрите.

Следващият му съперник Раонич бе доста по-категоричен и надигра унгареца Мартон Фучович с 6:4, 6:4 за 74 минути. Победа със същия резултат постигна и Щруф, който надигра полуфиналиста от Откритото първенство на Австралия Лука Пуи от Франция. В първия мач за деня Матео Беретини надигра американеца Денис Кудла с 6:3, 6:3 също за 74 минути.