САЩ даде гейм на Аржентина (видео снимки)

Волейболистите от националния отбор на САЩ постигнаха едва 3-а победа от началото на Лигата на нациите. Американските волейболисти дадоха само гейм и се наложиха над Аржентина с 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:21) в първата си среща от турнира в Група 12 от 3-ия уикенд на Лигата, играна снощи пред по-малко от 500 зрители в зала „Пале дьо Виктоар“ в Кан (Франция).

По този начин играчите на Джон Спероу са 8-и във временното общо класиране на надпреварата с 3 победи, 4 загуби и 10 точки. Аржентина пък е 11-а с 2 победи, 5 загуби и 7 точки.

Днес (15 юни) САЩ ще излязат срещу Германия, която пък отстъпи на домакините от Франция с 1:3 гейма. „Гаучосите“ пък ще играят с „петлите“. Мачовете са съответно от 18,00 и 21,00 часа българско време.

Най-полезен за американския тим беше Бенджъмин Патч със 17 точки (2 блока и 52% ефективност в атака) за победата. Тейлър Сандър (50% ефективност в атака) и Максуъл Холт (4 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака) добавиха 14 и 13 точки за успеха.

За „гаучосите“ Факундо Конте (3 блока, 2 аса и 34% ефективност в атака) и Федерико Перейра (42% ефективност в атака) приключиха с 16 и 14 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победа.

САЩ – АРЖЕНТИНА 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:21)
САЩ: Мика Кристенсън 4, Бенджъмин Патч 17, Тейлър Сандър 14, Гарет Муагутутиа 12, Максуъл Холт 13, Мичъл Стаал 3 – Ерик Шоджи-либеро (Мика Ма’а, Дейвид Смит 4)
Старши треньор: ДЖОН СПЕРОУ
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 2, Федерико Перейра 14, Факундо Конте 16, Николас Мендес 5, Себастиан Соле 8, Агустин Лосер 12 – Сантиаго Данани-либеро (Бруно Лима 4, Николас Уриарте, Кристиан Поглажен 1, Езекиел Паласиос 1)
Старши треньор: МАРСЕЛО МЕНДЕС.