Италия 1:1 Босна и Херцеговина, гледайте тук

Отборите на Италия и Босна и Херцеговина играят при резултат 1:1 на “Ювентус Стейдиъм” в най-интересния мач от днешната програма на евроквалификациите. Попаденията отбелязаха Един Джеко (32′) и Лоренцо Инсиние (49′).

Роберто Манчини е направил три промени в сравнение с победата с 3:0 над Гърция. Джанлука Манчини заменя Алесандро Флоренци, а в нападение започват Федерико Бернардески и ветеранът Фабио Куалярела вместо Федерико Киеза и Андреа Белоти.

Роберт Просинечки залага на схема 4-3-3, като звездата и капитан на тима Един Джеко е поставен на върха на атаката.

Макар и домакините да имаха леко предимство в началните минути, първото по-интересно положение беше именно пред тяхната врата. В 18-ата Един Вишча получи шанс да стреля, но Леонардо Бонучи с добра намеса изби удара му в корнер. Две минути по-късно Джеко изпревари Манчини, но ударът му излетя над вратата. Малко след това Дарко Тодорович отправи първия точен шут в мача. В 32-ата минута усилията на босненците се отплатиха. След чудесно проведена атака Вишча пусна пас към Джеко точно пред вратата и за голмайстора остана само да насочи топката във вратата. В 41-ата Куалярела стреля опасно от границата на наказателното поле, но Шехич спаси удара му, а секунди по-късно изстрел на Бернардески попадна в обятията му.

ИТАЛИЯ – БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 1:1

0:1 Джеко (32′)
1:1 Инсиние (49′)

Италия: Сиригу – Манчини, Бонучи, Киелини, Емерсон – Барела, Жоржиньо, Верати – Бернардески, Куалярела, Инсиние

Босна и Херцеговина: Шехич – Тодорович, Бичакчич, Зуканович, Чивич – Бешич, Пянич, Сарич – Вишча, Джеко, Гояк