Sportove

Челси – Арсенал 0:0, гледайте тук!

Отборите на Челси и Арсенал играят при резултат 0:0 във финала на Лига Европа на Олимпийския стадион в Баку, Азебрайджан.

Кепа е на вратата на Челси, а пред него в отбрана действат Сесар Аспиликуета, Давид Луис, Андреас Кристенсен и Емерсон Палмиери. Триото в центъра на терена е съставено от Жоржиньо, Нголо Канте и Матео Ковачич. В атака пък действат Еден Азар, Оливие Жиру и Педро Родригес.

За Арсенал под рамката започна Петер Чех, а пред него е триото Лоран Косиелни, Сократис Папастатопулос и Начо Монреал. Ейнсли Мейтланд-Найлс и Сеад Колашинац са в ролята на халф-бекове, а в средата на терена играта движат Гранит Джака и Лукас Торейра. Месут Йозил е в ролята на плеймейкър, а в атака е атомното дуо Пиер-Емерик Обамеянг и Александре Лаказет.

Първото по-интересно положение в мача бе в 8-ата минута пред вратата на Челси. Ейнсли Мейтланд-Найлс центрира коварно във вратарското поле, наложи се Кепа Арисабалага да избива, топката обаче отиде в Обамеянг, който стреля, но покрай вратата.

Десет минути по-късно дойде и първият спорен момент в срещата. Александре Лаказет нахлу на скорост в пеналта и падна след съприкосновение с вратаря Кепа. Джанлука Роки обаче не отсъди дузпа, макар да се видя, че има контакт между стража и нападателя.

Арсенал продължи да стои по-добре и в 28-ата минута имаше нова голова възможност. Гранит Джака шутира от около 25 метра и не бе никак далеч от целта, като топката премина над напречната греда.

Първото положение за Челси бе в 34-ата минута. Тогава Емерсон Палмиери бе изведен в наказателното поле и отправи диагонален удар, но Чех бе заел добра позиция и изби.

В 39-ата минута последна нова добра възможност за “сините”. Този път Жиру получи добра топка от Жоржиньо и стреля по земя, като отново Чех се отличи с добра намеса.