Sportove

Ман Юнайтед отново разочарова и се прости с шансовете си за ШЛ

Манчестър Юнайтед и Хъдърсфийлд завършиха 1:1 в предпоследния кръг от сезона във Висшата лига. По този начин “червените дяволи” се простиха и на теория с шансовете си за място в Шампионската лига, което сложи и точка амбициите на тима през този сезон. Играчите на Солскяер имат още един мач до края на кампанията – гостуване на Кардиф през следващата седмица.

Скот Мактоминей откри резултата в осмата минута, когато двойно подаване между Мата и Погба доведе до рикошет в крака на играч на домакините, топката попадна в шотландския полузащитник, който я прати в мрежата.

60-ата минута домакините успяха да изравнят, след като топката попадна във вратаря Льосъл след корнер, а той успя със страхотен дълъг пас да намери Исаак Мбенза след слаба намеса на Люк Шоу и за нападателя не остана нищо друго освен да преодолее Давид Де Хеа.

Само четири минути по-късно Алексис открадна топката от централния защитник на Хъдърсфийлд, навлезе в наказателното поле, подаде към Рашфорд, но ударът на нападателя бе блокиран. В следващите минути последваха няколко корнера, които създадоха суматоха в наказателното поле, но все пак играчите на “териерите” съумяваха да предотвратят опасностите.

25-ата минута отлично разиграване между Алексис Санчес, Погба и Мата, изпрати последният в отлична позиция за удар от границата на наказателното поле, но топката премина в близост до десния стълб на вратаря Йонас Льосъл. Само минута по-рано и домакините отправиха първия си изстрел по посока на вратата на Юнайтед, но той не застраши Де Хеа.

В следващите десет минути домакините успяха да изнесат играта в по-предни позиции, но така и не успяваха да достигнат до опасни положения. В 36-ата минута хубав пас на Мата бе на път да изведе Рашфорд сам срещу вратаря, но Льосъл се намеси прекрасно и не даде възможност на нападателя да стреля. 39-ата минута достигна и до първото си опасно положение, когато пресата на Хъдърсфийлд донесе успях, грешен пас на Фил Джоунс към Мата бе пресечен, топката бе пратена бързо към нахлуващия в наказателното поле играч на домакините, но ударът на Карлан Ахерн-Грант бе спасен. Минута по-късно центриране в наказателното поле намери Погба, но ударът му срещна гредата.

52-ата минута Алексис Санчес получи топката около центъра на терена, но загуби лесно, а кълбото се озова в краката на Карлан Ахерн-Грант, но ударът му мина в страни от вратата на Де Хеа. Чилийското крило на Ман Юнайтед Санчес пък получи контузия при съприкосновението и бе заменен няколко минути по-късно от младата надежда Таити Чонг.

60-ата минута домакините успяха да изравнят – 1:1. Топката попадна във вратаря Льосъл след корнер, а той успя със страхотен дълъг пас да намери Исаак Мбенза след слаба намеса на Люк Шоу, койото подцени ситуацията и не успя да отиграе топката, и за нападателя не остана нищо друго освен да преодолее Давид Де Хеа.

Веднага след попадението на домакините, играчите на Солскяер вдигнаха оборотите, но първо Фил Джоунс, а след това и Маркъс Рашфорд пропуснаха от опасни положения пред вратаря Льосъл. В следващите минути “червените дяволи” се опитаха да наложат стихиен натиск над “териерите”. Това доведе до страхотно положение в 88-ата минута, когато Чонг не успя да отбележи сам срещу вратаря, а само 30 секунди по-късно Погба уцели напречната греда след страхотен удар от дъгата на наказателното поле.

В ответната атака пък момчетата на Ян Сийверт се озоваха трима на двама, но ударът на Ахерн-Грант бе спасен от Де Хеа. 98-ата минута Рашфорд отправи удар на отчаянието в десния ъгъл на вратата, но и той бе спасен с лекота от стража на Хъдърсфийлд, което и сложи окончателно точка на спора между двата отбора.