Sportove

Челси си тръгна доволен от Франкфурт (видео)

Айнтрахт и Челси завършиха 1:1 в зрелищен първи полуфинал на Лига Европа във Франкфурт и оставиха почти всичко за реванша в Лондон след седмица. И двете попадения бяха отбелязани през първата част. Първо Лука Йович откри с глава за домакините в 23-ата минута. Малко преди почивката Педро изравни с удар с левия крак.

Челси доминираше през по-голямата част от второто полувреме, но не успя да вкара втори гол, а гредата спаси домакините след удар от фаул на Давид Луис. В края “орлите” упражниха на свой ред натиск, но в крайна сметка резултатът се запази.

Двубоят противопостави двата най-резултатни отбора от началото на турнира. “Сините” от Лондон сбяха отбелязали 30 гола, а Айнтрахт – 28.

Мениджърът на лондончани Маурицио Сари направи  пет промени спрямо състава от равенството 1:1 срещу Манчестър Юнайтед в неделя, като голямата новина е отсъствието сред титулярите на Еден Азар, който започва от скамейката. Антонио Рюдигер е контузен и съвсем отпада от сметките.
Айнтрахт също не спечели през уикенда, като завърши 0:0 с Херта. Нападателят Анте Ребич е наказан, а Джонатан де Гузман е резерва.

Двубоят стартира при фантастична атмосфера пред 50 000 зрители на “Комерцбанк Арена”, като феновете на домакините отново впечатлиха с подкрепата си. Това обаче не смути гостите от Острова, които стартираха много активно и създадоха две положения пред Кевин Трап в първите минути. Играта се изравни с напредването на времето, но до чисти положения не се стигаше. В 18-ата минута топката попадна у Дани да Коща отляво на вратата и той отправи диагонален изстрел, но Кепа спаси. Последва груб фаул на Кристенсен срещу Роде. При последвалия статичен удар Абрахам успя да стреля, но неточно. В 23-ата минута Айнтрахт успя да материализира превъзходството си в последния четвърт час. Филип Костич проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Лука Йович успя с глава да я прати в мрежата на Челси и така резултатът беше открит.

Гостите се активизираха и в 27-ата минута стигнаха до най-добрата си възможност до този момент след удар на Педро от 22 метра. Последва нова атака на Челси, завършена от Вилиан, но отново топката не намери вратата. В 36-ата минута Челси можеше да получи втори гол след статично положение. Роде прати топката от фаул в наказателното поле, Жиру я отклони и тя едва не попадна у играч в черно. Лондончани организираха контраатака, започната от Канте, но прибързани действия в края й сложиха точка. В 40-ата минута можеше да се стигне до нещо много красиво, след като Жиру беше намерен пред вратата и с пета я отклони към Лофтъс-Чийк, но той не успя да я достигне. Само в рамките минута след Лофтъс-Чийк успя да нанесе два хубави удара към вратата, като при втория топката мина много близо край страничната греда. В крайна сметка Челси стигна заслужено до изравнителен гол в 45-ата минута, когато след изпълнен от Вилиан ъглов удар топката попадна у Педро, който с левия крак опъна мрежата зад Трап.

Втората част започна с натиск на Челси, но сблъсък глава в глава между Жоржиньо и Роде наложи намесата на медицинските екипи, което уби темпото. В тези минути край линията започна да загрява звездата на лондончани Еден Азар. В 54-ата минута Челси организира перфектна атака, но Лофтъс-Чийк не успя да нанесе хубав удар и топката мина над вратата. Последваха нови две опасности пред вратата на Трап. Първо Вилиан проби и стреля, но вратарят спаси. Малко по-късно Давид Луис от фаул нацели горната греда, като преди това обаче Трап беше докоснал топката и се стигна до ъглов удар.

Азар се появи в игра и натискът на лондончани се ожесточи. Играта се пренесе в половината на Айнтрахт. Положенията пред вратата на Айнтрахт се редуваха едно след друго, а в 74-ата минута Трап беше подложен на истински обстрел. Първо Лофтъс-Чийк стреля, германският страж спаси, а при добавката и Азар опита мерника си отблизо, но гол не последва. Минута по-късно Азар центрира от фаул, Давид Луис успя да я насочи с глава, но Трап спаси. Айнтрахт най-сетне успя да се измъкне от половината си и да пренесат играта в полето на Челси.

Домакините веднага поискаха дузпа за игра с ръка на Жиру, но такава нямаше. Айнтрахт започна по-смело да гледа напред и така се стигна до 81-ата минута, когато Пасиенсия се размина с топката след подаване на Да Коща, но дори и да беше отбелязал, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като беше маркирана засада. Напрежението пред вратата на Челси не стихна. Първо Абрахам с глава беше близо до попадение, а след това грешка при изнасянето на топката принуди Давид Луис да се хвърля самоотвержено и да чисти в ъглов удар.
До края и двата отбора търсеха победата, която да увеличи шансовете им преди реванша, но до нов гол не стигна и равенството се запази, което дава леко предимство на лондончани заради гола на чужд терен.

Айнтрахт (Франкфурт) – Челси 1:1
1:0 – Йович 23
1:1 – Педро 45

Опитайте приставката на Sportove за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.