sportove.net

Резервата Лаутаро Мартинес върна Интер в правия път (видео)

Отборът на Интер най-накрая се завърна на победния път в Серия “А”. “Нерадзурите”, които бяха в серия от три поредни мача без успех на сметката си, спечелиха с 1:0 гостуването си на Парма от 23-ия кръг. Героят за гостите на “Енио Тардини” бе резервата Лаутаро Мартинес. Аржентинецът отбеляза победния гол за своя тим в 79-ата минута.

Иначе и двата отбора удариха по една греда, а попадение на гостите не бе зачетено след намесата на ВАР, която показа игра с ръка на Данило Д’Амброзио.

Домакините започнаха мача с Роберто Инглезе, Лука Силигарди и Жервиньо в атака. Матео Скоцарела, Юрай Куцка и Антонино Бариля пък движеха играта в центъра.

Гостите пък заложиха на Мауро Икарди и Иван Перишич в предни позиции, а зад гърба им ги подкрепяше Жоао Марио.

Парма имаше първата възможност в мача. В 5-ата минута при центриране от корнер Юрай Куцка стреля с глава, но над вратата.

В 19-ата минута Раджа Наинголан се освободи и опита един от любимите си далечни удари, но мерникът му изневери и топката премина покрай вратата.

Веднага след това обаче домакините пропуснаха страхотна възможност. Жервиньо напредна отляво, нахлу в наказателното поле и стреля силно, като топката се отби от напречната греда.

Пармалатите продължиха да създават по-интересните положения и в 30-ата минута след една контраатака далечен удар на Лука Силигарди рикошира в защитник и премина над вратата.

Веднага след това и Интер имаше отлично положение. Иван Перишич напредна отляво и изскочи очи в очи с вратаря, но от малък ъгъл стреля в тялото му.

В 43-ата минута Инглезе бе намерен в пеналта, освободи си пространство и отправи удар, който мина покрай вратата.

Втората част започна с прекрасна възможност за Интер. Наинголан получи в наказателното поле, обърна се и останал очи в очи с вратаря опита да го прехвърли, но Луиджи Сепе действа съобразително и блокира удара му.

Две минути след това гостите създадоха нова опасност. Перишич центрира за Икарди, който стреля с глава, но покрай вратата.

В 54-ата минута Интер успя да вкара гол чрез Данило Д’Амброзио. Попадението обаче не бе зачетено след намесата на ВАР, тъй като се видя, че защитникът бележи с ръка.

Две минути след това “нерадзурите” поискаха дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, но съдията не даде такава, тъй като ударът бе отблизо, а играчът на Парма бе прибрал ръката плътно до тялото си.

В 77-ата минута Инглезе получи меко центриране в пеналта, но изстрелът му с глава бе над вратата.

В 79-ата минута обаче гостите нанесоха своя удар. Наинголан пусна извеждащ пас за Лаутаро Мартинес в пеналта, той надбяга прекия си пазач и с мощен удар прати топката във вратата за 0:1.

В 83-ата минута и Матиас Весино имаше чудесна възможност. Той опита коварен диагонален удар, който премина опасно близо до гредата.

Последваха нови два невероятни пропуска за Интер. Весино бе изведен на скорост, елиминира вратаря, но отблизо не успя да вкара, като защитник изчисти на голлинията. Секунди по-късно Марсело Брозович стреля от дистанция и нацели гредата.

В 90-ата минута Мартинес отново обстрелва вратата от далеч, като този път кълбото попадна в ръцете на вратаря Сепе.

В добавеното време и домакините имаха добра възможност, като Инглезе засече едно центриране от ляво, но не затрудни Самир Ханданович, който уверено улови.

След тази победа Интер вече има 43 точки и остава на 3-ата позиция в класирането. Парма пък се намира на 12-ото място с 29 спечелени точки до момента.

Опитайте приставката на Sportove.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.