sportove.net

ЦСКА-София – Витоша 0:0, три сериозни пропуска в първите минути

ЦСКА-София и Витоша (Бистрица) играят при 0:0 в мач от 15-ия кръг на Първа лига. В състава на червените има любопитна промяна – атаката води Али Соу за сметка на Мауридес, който е на пейката.

Първото опасно положение бе създадено от домакините и то дойде в 9-ата минута. Бодуров изведе Манолев с 40-метров пас зад гърба на зелената отбрана, десният бек шутира без забавяне от 8-9 метра, но Василев изби.

В 20-ата минута и Али Соу се отчете със сериозен пропуск. Рубен Пинто го извде очи в очи с Василев, но таранът стреля в тялото на вратаря. Секунди по-късно отлична триходова комбинация Манолев-Десподов-Малинов изведе последния сам срещу вратаря, халфът опита да реализира с прехвърлящ удар, но изпрати топката в аут.

ЦСКА-СОФИЯ – ВИТОША 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго, 7. Жоржиньо, 22. Али Соу

ВИТОША: 1. Василев, 2. Гочев, 14. Садула, 18. Цанков, 22. Милчев, 24. Купенов, 4. Узунов, 80. Котев, 88. Лазаров, 96. Милев, 99. Христов