ЦСКА вкара три гола на Адмира Вакер и във Виена

ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи Адмира Вакер и в реванша в Австрия с 3:1 и с общ резултат 6:1 отстрани съперника си. Следващото препятствие пред тима ни ще бъде победителят от сблъсъка между Копенхаген и Стярнан. Първият мач ще се играе в София на 9 август, а в реванша ЦСКА ще бъде гост.

Двубоят на „Бундесщадион Зюдщат“ беше проследен на живо от стотици червени привърженици, които подкрепяха бурно любимците си през целия мач.

Армейците откриха резултата в 14-та минута. Тогава Кирил Десподов направи хубав пробив отдясно и стреля, топката се удари в дясната греда, след което попадна в Мауридес и той се разписа след удар с гърди.

В 53-та минута Мауридес направи резултата 2:0, след като се възползва от грешка в противниковата отбрана. Две минути по-късно Адмира върна едно попадение – 1:2.

В 80-та минута Жоржиньо отбеляза третото попадение за ЦСКА в мача, а подаването към него направи Едвин Джеси.

На тима предстои двубой срещу Дунав (Русе). Срещата от третия кръг на Първа лига е в неделя (5 август) от 20:45 часа на стадион „Българска армия“.