Поклон! Футболист от Южна Америка надмина дори Козмин Моци!

Невероятно постижение удиви света на футбола. След фурора, който предизвика Козмин Моци срещу Стяуа, сега футболист от Южна Америка стигна дори по-далеч от румънския защитник на Лудогорец.

Вратар от Перу спаси четири дузпи и отбеляза една при победата на отбора на Сесар Вайехо със 7:6 след дузпи срещу Баия в турнира Копа Судамерикана. По този начин Вайехо надмина Моци, който се прояви, спасявайки две дузпи и отбелязвайки една срещу Стяуа в Шампионската лига.

Стражът Саломон Либман хвана първия 11-метров наказателен удар още в редовното време, а след изтичане на всичките игрови минути парира още три удара от бялата точка.

След 120 минути игра Сесар Вайехо победи бразилския Баия у дома с 2:0 в мача-реванш от осминафиналите на втория по сила клубен турнир в Южна Америка. Първата среща пък беше спечелена от Баия с 2:0.

Вратарят Либман реализира десетата дузпа за Сесар Вайехо, която се оказа последна и победна за отбора. На четвъртфиналите тимът от Перу ще играе срещу колумбийския Атлетико Насионал.