Лудогорец спечели и реванша с Крусейдърс

Българският първенец Лудогорец постигна нов успех над северноирландския Крусейдърс и се класира по категоричен начин за втория квалификационен кръг в Шампионската лига. След разгромното 7:0 в Разград, днес „орлите“ се наложиха над своя съперник с 2:0 и така с общ резултат 9:0 продължават в следващата фаза.

„Зелените“ излязоха напред в резултата още в 11-ата минута, след като бранителят на домакините Родни Браун си отбеляза ефектен автогол, прехвърляйки собствения си вратар. След почивката възпитаниците на Пауло Аутуори стигнаха до второ попадение, което бе дело на полския нападател Якуб Шверчок.

В следващата фаза съперник на разградчани ще бъде унгарският Мол Вида, който се справи трудно с шампиона на Люксембург Дюделандж с общ резултат 3:2.