Ел Маестро тръгна с победа начело на ЦСКА

ЦСКА София победи Етър с 2:0 в първата си контрола по време на лятната подготовка.

Двубоят се игра на базата в Панчарево и беше излъчен на живо в CSKA.BG и в официалната фейсбук страница на клуба.

Тиаго Родригес имаше отлична възможност да открие резултата в 22-та минута след силен шут извън наказателното поле, но вратарят на Етър спаси.

Десет по-късно Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но топката се отби в стената и премина встрани от вратата. До края на първата част възможност да отбележи имаше и Валентин Антов, който прати топката над вратата след силен удар от дистанция.

На почивката Нестор Ел Маестро направи шест смени. В игра се появиха Данте Стипица, Николай Бодуров, Пламен Гълъбов, Жеферсон Телес, Кристиян Малинов и Енрике Рафаел. Те заеха местата на Витаутас Черниаускас, Божидар Чорбаджийски, Алексанндър Дюлгеров, Ангел Лясков, Валентин Антов и Александър Георгиев.

Енрике Рафаел се разписа за 1:0 в 61-та минута на мача. Той беше точен с глава след центриране на Рубен Пинто. Едвин Джеси можеше да удвои преднината на тима ни в 64-та, но ударът му премина встрани от целта.

Ел Маестро направи тройна смяна в средата на второто полувреме. Тонислав Йорданов, Иван Турицов и Никола Колев заеха местата на Кирил Десподов, Стивън Перейра и Тиаго Родригес.

Веднага след появяването си на терена Тонислав Йорданов можеше да отбележи красив гол, но топката се отби в горната греда. В 79-та минута Енрике отбеляза второто си попадение в мача и оформи крайния резултат. В последните минути треньорът даде шанс за изява и на Никола Борисов, който замени Едвин Джеси.

Стартов състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 23. Александър Дюлгеров, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 20. Тиаго Родригес, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов

Резерви: 33. Георги Китанов, 1. Данте Стипица, 12. Слави Петров, 5. Николай Бодуров, 29. Никола Борисов, 3. Жеферсон Телес, 28. Пламен Гълъбов, 16. Иван Турицов, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 22. Никола Колев, 21. Тонислав Йорданов

Стартов състав на Етър: 1. Христо Иванов (в), 89. Артьом Артюнин, 21. Венцислав Василев, 70. Кольо Станев, 8. Румен Руменов, 30. Димо Атанасов, 20. Яни Пехливанов, 7. Иван Вълчанов, 10. Велко Батрович, 73. Иван Стоянов, 23. Стефан Неделчев

Резерви: 12. Цветомир Цанков, 14. Иван Скерлев, 17. Чавдар Ивайлов, 24. Симеон Иванов, 6. Георги Пашов, 25. Крум Стоянов, 88. Иван Петков, 11. Даниел Младенов, 92. Ерик Почански, 16. Антони Балъков