sportove.net

Голдън Стейт пречупи за трети път Кливланд във финала на НБА

Отборът на Голдън Стейт Уориърс вече докосва втората си поредна титла от НБА, след като победи Кливланд Кавалиърс със 110:102 точки като гост и поведе с 3:0 във финалния плейоф между двата тима.

Над всички бе Кевин Дюрант, който отбеляза рекордните в кариерата си за мач от плейофите 43 точки. Той добави 13 асистенции и 7 борби за успеха в „Куикън Лоунс Арина“.

Ключова за успеха на Уориърс отново бе силната трета част, като в средата на втората четвърт те изоставаха с 13 точки, но преди началото на последната вече водеха с две.

В заключителната четвъртина последваха осем размени на водачеството, но във финалните минути Голдън Стейт наложи волята си и спечели с осем точки разлика.

Стеф Къри се отчете с 11 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Клей Томпсън и Дреймънд Грийн добавиха по 10 точки.

Нов добър мач за Кавалиърс изнесе ЛеБрон Джеймс, който реализира десетия си трипъл-дабъл във финалите на НБА – 33 точки, 11 асистенции, 10 борби.

Кевин Лав завърши с 20 точки и 13 борби.

Четвъртият мач от серията е в петък отново в Кливланд.