Хюстън поведе на Юта в полуфиналите

Хюстън се поправи за домакинския неуспех срещу Юта в мач №2 от полуфиналите на Западната конференция и спечели със разгромното 113:92 гостуването си в Солт Лейк Сити, повеждайки с 2-1.

Четвъртият мач от серията отново е в залата на Джаз.

Джеймс Хардън и Ерик Гордън нанизаха по 25 точки за победителите, а Хардън направи и 12 асистенции. Крис Пол добави 15 точки, 7 борби и 6 асистенции, Клинт Капела и Тревър Ариза вкараха по 11, а Пи Джей Тъкър завърши с 9 точки и 5 борби.

Рокетс стреляха 11/36 от тройката и направиха едва 8 грешки, а убедителното начало и разликата от 39:22 след началната четвърт им даде спокойствие, с което да доиграта оставащите 36 минути баскетбол.

Ройс О’Нийл приключи като най-резултатен за Джаз със 17 точки. Руди Гобер вкара 12 и овладя 9 борби, а Донован Мичъл завърши с 10 точки при стрелба от игра 4/16.

Срещи от втория кръг в плейофите на НБА на САЩ и Канада (играе се до 4 победи от 7 мача):