Уинипег поведе на Нешвил в плейофите

Уинипег Джетс победиха като гости Нешвил Предатърс с 4:1 и поведоха с 1:0 в серията. Конър Хелебък направи 47 спасявания за победата, с която Уинипег поведе в серията от втория кръг на плейофите в Западната Конференция на НХЛ. Марк Шайфли вкара два гола за успеха, а Брендън Танев и Пол Щастни добавиха по едно попадение. Блейк Уилър завърши с две асистенции.

Попадението на Кевин Фиала 1:23 минути след началото на третата част сложи край на серията на Хелебък от 163 минути без допуснат гол. Пека Рине започна на вратата на Нешвил, но беше заменен от Юусе Сарос в началото на третия период. Рине допусне три гола от 13 удара, а Сарос отрази и двата изстрела към вратата си. Второто попадение на Шайфли в мача беше на празна врата. Нешвил приема и втория мач от серията, който ще се играе на 30 април (понеделник) от 2:00 часа рано сутринта българско време.