Хюстън прати Минесота във ваканция

Във втория кръг на плейофите вече е отборът на Хюстън, който ще очаква победителя от серията между Оклахома и Юта. Рокетс, които завършиха редовния сезон в НБА с най-добри показатели, победиха като домакин Минесота със 122:104 и спечелиха серията си с 4-1 победи.

Ключова за изхода на мача се оказа третата четвърт, която бе спечелена от Хюстън с 30:15. До почивкатадомакините изоставаха с 4 точки в резултата, но точно третата част им позволи да поемат контрол над мача.

Швейцарският център Клинт Капела бе най-полезен за победителите с 26 точки и 15 борби. Джеймс Хардън се отличи с 24 точки и 12 асистенции, а Ерик Гордън вкара още 19 точки. Пи Джей Тъкър, Тревър Ариза и Крис Пол също записаха двуцифрен точков актив, което се оказа твърде много за младия тим на Минесота.

Карл-Антъни Таунс завърши с най-много точки за гостите – 23, а ветеранът Джамал Крауфорд отбеляза още 20. Звездата на „горските вълци“ Джими Бътлър разочарова с представянето си и приключи срещата с едва 8 точки.