Хърватски снайперист отчая Кливланд

Фантастично второ полувреме и невероятен Боян Богданович донесоха на Индиана нова победа срещу Кливланд. Пейсърс спечелиха с 92:90 в мач №3 от плейофната серия с Кавалиърс в първия кръг на Изток и така вече водят с 2-1, а четвъртия двубой отново ще бъде в Индианаполис.

За пореден ma` този сезон баскетболистите на Нейт МакМилън демонстрираха завиден характер, като за това говори и статистиката – Индиана заличава разлика от 15 или повече точки за девети път!
View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

CBS Sports

@CBSSports
Bojan Bogdanović takes over the game and outscores LeBron James, just like we all predicted.

4:40 AM – Apr 21, 2018
303
100 people are talking about this
Twitter Ads info and privacy

Домакините заличиха изоставане от 17 точки на почивката, след като вкараха едва 40 точки през първото полувреме, през което гостите от Охайо определено имаха надмощие, но във втората половина на срещата нещата се промениха коренно.

Кавс реализираха общо 33 точки през третата и четвъртата част, докато домакините намериха правилния ритъм и отговориха с 52, за да обърнат нещата в своя полза и да се поздравят с победата с 92:90.
View image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

NBA

@NBA
Final stat lines from the @Pacers Game 3 victory at home!

Bojan Bogdanovic: 30 PTS, 7 3PM (ties postseason franchise record)
Victor Oladipo: 18 PTS, 7 AST, 6 REB, 3 STL
Thaddeus Young: 12 PTS, 7 REB, 3 STL#Pacers #NBAPlayoffs

LBJ: 28 PTS, 12 REB, 8 AST

4:44 AM – Apr 21, 2018
1,248
459 people are talking about this

Богданович вкара 15 от своите 30 точки в последната четвърт, която Пейсърс спечелиха с 29:21. Хърватинът показа невероятен мерник от далечно разстояние и завърши със 7/9 в стрелбата от тройката и общо 11/15 от игра. Той изравни клубния рекорд на Индиана по вкарани тройки в един мач, след като в първите два мача от серията бе вкарал само 2 тройки от общо 9 опита.

Виктор Оладипо вкара 18 точки, направи 7 асистенции и овладя 6 борби, а Тадиъс Йънг приключи с 12 точки и 7 борби за победителите.

Kevin Bowen
@KBowen1070
The final stat line for Bojan Bogdanovic:

11-of-15 for 30 points (7-of-9 from 3).

Who said the #Pacers traded away their 2-way wing in the summer?

4:42 AM – Apr 21, 2018
161
36 people are talking about this

ЛеБрон Джеймс не бе достатъчен на гостуващия тим, въпреки че завърши с 28 точки, 12 борби и 8 асистенции и само 2 завършващи подавания го разделиха от “трипъл-дабъл”. Това бе мач №221 за Джеймс в плейофите и така той измести Коби Брайънт от №6 във вечната ранглиста по този показател. Кевин Лав добави 19 точки, а Джордж Хил завърши с 13.