Гофен вече чака Гришо на 1/4-финал

Ако успее да преодолее Филип Колшрайбер във втория си мач в Монте Карло, на четвъртфинал Григор Димитров ще срещне партньора си на двойки в Монте Карло Давид Гофен ако успее да преодолее Филип Колшрайбер във втория си мач в турнира.

В последните 16 месеца именно белгиецът е най-чест съперник на хасковлията.

Преди малко Гофен се превърна в първия четвъртфиналист в Княжеството след победа с 6:4, 7:5 над Роберто Баутиста Агут.

В първия сет Гофен използва петия си шанс за пробив за 5:4, след което безапелационно затвори сета.

Вторият сет изглеждаше още по-категоричен за Гофен. Той постигна два пробива за 3:0, но испанецът върна един. След това обаче белгиецът се стегна и резултатът набъбна до 5:1. И тук настъпи неочакван спад в играта на Гофен, който не успя да сложи край на двубоя на свой сервис.

При 5:2 световният №10 пропусна и два мачбола. Това като чели даде още повече настроение в играта на Батистута Агут, който доведе резултата до 5:5, но след това Гофен проби за 6:5 и не пропусна да вземе сервис гейма си, а с това и мача.

Така има вероятност в петък Давид и Гришо да играят първо един срещу друг в индивидуалната надпревара, а след това и да излязат в тандем срещу Оливер Марах и Мате Павич.