ЦСКА разби Верея с 5:1

Отборът на ЦСКА София записа категорична победа над Верея с 5:1 у дома в среща от 29-и кръг на Първа професионална лига.

„Армейците“ вкараха три безответни гола на съперника си през първото полувреме и направиха преднината си още по-убедителна през втората част. Централният бранител на ЦСКА Божидар Чорбаджийски вкара два гола (30`, 45`), холандският офанзивен халф Роланд Алберг също бе точен на два пъти (17`, 52`), а петият гол за „червените“ реализира Станислав Манолев в края на мача от дузпа. Почетният гол за старозагорския тим отбеляза Мохамед Шемлал в 84-ата минута след много груба грешка на вратаря на ЦСКА Витаутас Черниаускас.

Преди началото на двубоя футболистите на двата отбора и малобройната публика на „Българска армия“ почетоха с минута мълчание жертвите от тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“ в петък, при която загинаха шестима човека, а 20 бяха ранени.

В следващия кръг ЦСКА играе с Левски в сряда, а Верея посреща Ботев Пловдив.