Хамилтън пред всички и на втората тренировка в Шанхай

Защитаващият титлата си Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес) записа най-добро време и във втората тренировъчна сесия преди китайския кръг във Формула 1. Британецът, който има пет победи в Шанхай, даде време от 1:33.

482 мин.

Втори остана пилотът на Ферари Кими Райконен, който бе още по-близо да съперника си, отколкото в първата тренировка, като изостана на едва 0.007 сек., давайки време от 1:33.489 минути.

Трети и четвърти отново бяха пилоти на Мерцедес и Ферари. Трети е Валтери Ботас с изоставане от 0.033 сек., а Фетел е записа време с 0.108 сек. по-бавно от лидера.

Верстапен е пети, а Хюлкенберг остана шести.

Квалификацията за място е в съботната сутрин от 9:00 часа.

Тренировките пък предвещават изключително оспорвана надпревара в неделя, тъй като ясно се вижда, че болидите на Мерцедес и Ферари са с почти изравнени способности на база най-добро време в обиколка, а Ред Бул дава почти едно и също време с Мерцедес в серия от обиколки.

Самото състезание е в неделната утрин от 9:10 часа и ще може да го наблюдавате на живо в ефира на DIEMA SPORT 2.