Тимът на Пламен Константинов отпадна от Шампионската лига

Отборът на Локомотив (Новосибирск), който е воден от Пламен Константинов, победи италианския гранд Сър Колуси Сикома (Перуджа) с 3:2 (20:25, 25:22, 17:25, 25:21, 15:11) пред 2000 зрители в СКК Север в срещата – реванш от Плейоф 6 на Шампионската лига.

Това обаче не бе достатъчно за Локомотив, след като тимът загуби първата среща в Италия с 1:3 и така отпадна от турнира.

Възпитаниците на Лоренцо Бернарди си свършиха работата още в третата част, която спечелиха с 25:17 и по този начин си гарантираха класирането за турнира Final 4 в Казан (12 – 13 май).

Още след третата част Лоренцо Бернарди даде почивка на топреализатора си Александър Атанасийевич, който заби 16 точки (3 аса1 2 блока, 44% ефективност в атака) и на Симона Анцани – 6 точки (1 ас, 71% ефективност в атака).

Преди тайбрека играта напуснаха и останалите титуляра на Перуджа – Иван Зайцев 13 точки (3 аса, 1 блок, 39% ефективност в атака, 14% перфектно и 43% позитивно посрещане), както и Лучано Де Чеко, Аарън Ръсел, Марко Подрасчанин и либерото Масимо Колачи.

Сергей Савин заби 16 точки (4 блока, 44% ефективност в атака, 18% перфектно и 43% позитивно посрещане), а Николай Павлов добави още 12 точки (1 ас, 39% ефективност в атака).

Така първите три отбора сигурни участници на туринра Final 4 в Казан (12 – 13 май) са домакините от Зенит (Казан), ЗАКСА, Кандженджин-Козле (Полша) и Перуджа.