32-годишен дебютант засенчи звездите в Ел Ей

Лос Анджелис Лейкърс допуснаха своята загуба №47 през сезона, остъпвайки с 99:105 пред първия в редовния сезон на Запад – Хюстън, но поражението остана на заден план. “Стейпълс Сентър” се превърна в арена за шоуто на един… 32-годишен новобранец, който записа дебюта си в НБА повече от 10 години след началото на кариерата си на професионален баскетболист.
View image on Twitter

Los Angeles Lakers

@Lakers
Andre Ingram gave us everything he had.

19 points, 4 3-pointers and 3 steals in an unforgettable NBA debut.

7:50 AM – Apr 11, 2018
9,552
3,012 people are talking about this
Twitter Ads info and privacy

Андре Инграм, който получи договор с Лейкърс преди два дни, вкара 19 точки за 29 минути и всяко негово докосване до топката се превръщаше в специален момент за феновете. 191-сантиметровият гард има близо десетилетие опит в дъщерната лига на НБА, както и кратък престой в Австралия, но така и не успяваше да стигне до най-силното първенство в света, задържайки се в подножието му години наред.

ESPN

@espn
Andre Ingram heard „MVP“ chants at Staples Center.

8:12 AM – Apr 11, 2018
4,696
857 people are talking about this

Инграм има славата на един от най-добрите стрелци в Лигата за развитие и снощи показа защо – вкара 4/5 за 3 точки, 2/3 за 2 точки и 3/3 от наказателната линия. Първите си минути в Асоциацията той допълни с 3 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка и 3 чадъра.

Той завърши като втори най-резултатен за Лейкърс, като единствено друг новобранец вкара повече от него – Джош Харт завърши с 20 точки за домакините. Джулиъс Рандъл остана със 17, а Брук Лопес – с 12.
View image on TwitterView image on Twitter

Chris Paul

@CP3
The power of focus and persistence is real!! Congrats Andre Ingram on your NBA debut. Well deserved!

9:08 AM – Apr 11, 2018
11.2K
2,198 people are talking about this

Крис Пол поведе Рокетс към победата с 22 точки и 6 асистенции, докато Джеймс Хардън приключи с 21 точки и 10 завършващи подавания. Джерълд Грийн имаше силно включване от пайката с 16 точки за 24 минути.

Хюстън е с актив от 65 победи и 16 загуби при оставащ един мач до края на редовния сезон, докато Ел Ей е с 34-47.