Швиерчок показа защо е в Лудогорец

200 минути и 5 гола. Или средно на всеки 40 минути по едно попадение! Това е само сухата статистика от представянето на нападателя Якуб Швиерчок с екипа на Лудогорец. Последният мач с ЦСКА, който може да се окаже с голяма тежест в битката за титлата, показа защо полякът е при орлите. Той се появи като смяна на почивката, при 1:0 за червените, и само 5 минути по-късно вече бе в прегръдките на съотборниците си.

120 секунди преди края на редовното време донесе и трите точки на домакините с второто си попадение в срещата за 3:2. Каква ефективност само! С двата си гола в разстояние на 37 минути той даде ясен отговор на въпроса защо е привлечен в Лудогорец и струва ли си направените разходи. Швиерчок запуши устите на критиците, които след леко неубедителното начало побързаха да попитат защо е привлечен този играч и няма ли да се окаже скъпа резерва на Клаудиу Кешерю. Отговорът вече е ясен. В нито един от петте си двубоя в елита полякът не остана на терена през всички 90 минути, но това по никакъв начин не попречи на ефективността му. „Проблемът при мен бе психически. Нужен ми бе само един гол“, каза Швиерчок пред медиите в Полша по време на паузата за националните отбори. Това се случи дни, след като той вече бе открил головата си сметка, отбелязвайки за успеха с 6:0 над Етър на „Ивайло“. Силното му представяне по време на зимната подготовка и контролите не е било случайно. Полякът имаше нужда от своя допинг – попаденията, и вече протяга ръка към мястото на Кешерю.