Интересни факти и цифри след 31-ия кръг в Серия „А“

Последният кръг в Серия „А“ ни предостави изключително много интересни моменти и резултати. Калчото обещава да бъде интригуващо до самия край на шампионата, който ще бъде на 20-ти май.
Ето как можем да представим 31-ия кръг в Италия под формата на числа:

0 Толкова бяха червените картони в 31-ия кръг от Серия “А”. Броят на изгонените футболисти през настоящата кампания е най-нисък в историята на Калчото.

1 Един гол допусна Ювентус през вторите полувремена в гостуванията си. Попадението на Диабате в срещата между Беневенто и “бианконерите” бе първо, което италианският шампион допуска през вторите 45 минути през 2018-та.
3 Толкова изстрела отправиха футболистите на Фиорентина в срещата с Рома. ‘’Ла Виола’’ спечели с 2:0.
3 хеттрика отбеляза Пауло Дибала в хода на сезона.

Twitter Ads info and privacy
8 е броят на последователните загуби за Удинезе.
11 месеца минаха от последното равенство за Милан в среща, играна от 21:45ч. в шампионата. На 13-ти май 2017-та “росонерите” завършват 1:1 с Аталанта.
11 са месеците, в които Интер не бе допуснал загуба в среща, играна от 13:30ч. На 14-ти май 2017 “нерадзурите” губят от Сасуоло с 2:1.
11 точки по-малко в актива на Рома от предходния сезон на “вълците” в елита.
12 дузпи са отсъдени срещу СПАЛ през тази кампания.

Inter

@Inter_en
? | 59′ #Spalletti looks to his bench for the first time. @Rafinha is on for #Candreva. Sirigu then saves from a #Skriniar header! #TorinoInter 1-0

2:54 PM – Apr 8, 2018
9
See Inter’s other Tweets

12,836 км. пробяга Антонин Барак за Удинезе в срещата с Лацио.
19 пъти Дженоа завършва първите си полувремена при резултат 0:0.
21 удара отправиха футболистите на Рома по посока вратата на Фиорентина. Римляните загубиха домакинството си с 2:0.
25 са точките, които Наполи спечели през кампанията, изоставайки в резултата.
25 удара отправиха футболистите на Маурицио Сари в двубоя с Киево, завършил с победа за партенопеите с 2:1.
View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

JuventusFC

@juventusfc

11:00 AM – Apr 8, 2018
637
113 people are talking about this

49 пъти футболистите на Рома изгубиха топката срещу Фиорентина.
58 години минаха от 6-те последователни победи за Фиорентина в Серия “А”.
81 са точките, с които Ювентус в момента е първи в класирането на Серия “А”.
99’24’’ минути продължи двубоят между Беневенто и Юве.