Трудна победа за Арсенал

Арсенал доста трудно победи борещия се за оцеляване Саутхемптън с 3:2 в среща от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Ирландецът Шейн Лонг (17) изведе „светците” напред в резултата след пас на Седрик Коатес, а Пиер-Емерик Обамеянг (28) и асистиралият му Дани Уелбек (38) след подаване на Алекс Айоби направиха пълен обрат още преди почивката.

През втората част гостите успяха да изравнят чрез Чарли Остин (73), който се възползва от нов извеждащ пас на Седрик Соарес. „Артилеристите” обаче стигнаха до трите точки след втория гол в мача на Дани Уелбек (81) и втора асистенция на Айоби.

В последните секунди Мохамед Елнени от домакините и Джак Стивънс от гостите получиха директни червени картони.

След третата си поредна победа за първенство и шеста във всички турнири Арсенал остава шести с 54 точки и две по-малко от Челси, дръпвайки с 5 точки пред Бърнли. Саутхемптън е опасната зона на 18-а позиция с 28 точки и три по-малко от 17-ия Кристъл Палас, който е с мач повече на сметката си.