Дунав хвърля Иса срещу пловдивския Локомотив

Васил Шопов на линия за мача на „Лаута“, Бруно Акрапович се колебае за Везалов

Локо Пловдив посреща Дунав днес от 20:00 часа в първи мач от Група Б на втората осмица.

Смърфовете ще опитат за втори път този сезон да запишат две поредни победи.

В последния кръг от редовния сезон те измъкнаха 1:0 от Черно море на „Тича“, но и след назначението на треньора Бруно Акрапович продължават с непостоянните си изяви.

Дунав пък влиза в мача в серия от 4 поредни загуби без вкаран гол.

Русенци дадоха надежди на феновете с два поредни успеха на старта на пролетния дял, но после влязоха в голяма дупка.

За последно Дунав пак игра в Пловдив – беше гост на Ботев и падна тежко с 0:3, като бе тотално надигран.

Днес треньорът Малин Орачев планира да хвърли нападателя Исмаил Иса в битката.

Бившият футболист на Левски подписа в четвъртък и вече е картотекиран. Иса не проведе пълноценна зимна подготовка, като след есенен престой във Верея (7 мача и 2 гола) чакаше предложение от чужбина. В крайна сметка нападателят подписа с Дунав, като се е включил пълноценно в заниманията и има големи шансове да стартира от първата минута на „Лаута“.

На линия ще е и основният играч на русенци Васил Шопов. Най-креативният им футболист имаше здравословни проблеми през седмицата, но в последните 3 дни се е готвил на 100 процента и днес ще стартира.

Аут за срещата са левият бек Божидар Васев и крилото Бранимир Костадинов, които са контузени. Васев най-вероятно ще бъде заменен от Преслав Петров.

Треньорът на Локо Пд Акрапович пък вече може да разчита на Умарбаев и Марчев, които се завръщат след наказания.

Със санкции обаче са Райков (2 мача) и Бакалов (1 мач). Умарбаев ще стартира зад нападателя Аралица, а Марчев ще атакува по дясното крило. Отляво пък се очаква да започне Буна.

Големи шансове да е титуляр има ветеранът Ванчо Траянов, пише „Тема спорт”.

Най-сериозната дилема пред Акрапович бе свързана с централната двойка бранители.

В стартовите 11 със сигурност ще попадне хърватинът Булят, а треньорът се колебаеше дали отново да заложи на Везалов, или да даде нов шанс на нигерийския национал Стивън Езе.

Африканецьт не се представи на добро ниво в първите си срещи в Локо Пд и Акрапович по-скоро ще заложи на Везалов.

Преди днешния мач смърфовете имат 10 точки аванс пред Дунав – 31 срещу 21. През август пловдивчани биха русенци с 2:1 на „Лаута“.

Мачът от 20:00 часа в Пловдив е пряко в ефира на Диема спорт.