България надви Казахстан с гол в самия край

България победи Казахстан с 2:1 в контролна среща, която се проведе на стадион „Панчо Арена“ в Унгария.

Капитанът Ивелин Попов даде преднина на България в 23-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Станислав Манолев.

Воденият от Станимир Стоилов тим на Казахстан възстанови равенството в 55-ата минута с гол на Еркебулан Тунгишбаев, а двубоят вървеше към равенство, но в даденото от съдията продължение след центриране от свободен удар Николай Бодуров с глава прати топката в мрежата, за което помогна и неразчетено излизане на вратаря на Казахстан.

Така отборът на България в мартенските си проверки записа победа и поражение, след като в петък загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 в на стадиона на Лудогорец в Разград.