Слаб Гришо отпадна рано и в Маями

Четвъртата ракета в света Григор Димитров отново разочарова привържениците си, след като загуби от Жереми Шарди в два сета в двубой от трети кръг на Мастърса в Маями. Българинът изигра слаб мач и отстъпи пред французина с 4-6, 4-6 след 1 час и 24 минути игра.

31-годишният Шарди направи по един пробив в двата сета от общо седем възможности, а Димитров в целия мач само един път застраши подаването на съперника му, без да успее да го вземе.

В Маями Гришо прекъсна серия от три поражения с успех над германеца Максимилиан Мартерер в три сета, но последва поражението от Шарди, което е четвърто за него в последните му пет срещи.

Победителят от предния Мастърс в Индиън Уелс Хуан Мартин дел Потро премина третия кръг с лесна победа над Кей Нишикори с 6-2, 6-2 за 72 минути. Кореецът Хьон Чунг пък даде само два гейма на американския квалификант Майкъл Мо – 6-1, 6-1. Марин Чилич влезе в следващия етап след победа над Вашек Поспишил със 7-5, 7-6, а Милон Раонич елиминира Диего Шварцман в два сета 7-6, 6-3.

Григор Димитров по програма трябва да се върне на корта в средата на април, когато стартира турнирът на клей в Монте Карло.