Милан обърна Киево на „Сан Сиро“

Отборът на Милан постигна труден, но много важен успех при домакинството си на Киево в мач от 29-ия кръг на Серия А, след като победи с 3:2, благодарение на късен гол на Андре Силва.

На „Сан Сиро“ домакините започнаха силно и поведоха в резултата още в 10-та минута чрез Халкан Чалханоглу, но веронци стигнаха до пълен обрат само в рамките на две минути с голове на Мариуш Степински и Роберто Инглезе в 33-та и 34-та минута. Нападателят Патрик Кутроне възстанови равенството малко след почивката, а в 82-та минута Андре Силва вкара скъпоценния трети гол за „росонерите“, за да им донесе успеха. В самия край тимът на Дженаро Гатузо можеше да отбележи и четвърто попадение, но Франк Кеси изпусна дузпа.

След този успех Милан заема 6-то място с актив от 50 точки, пет по-малко от 4-ия Интер. Киево е на 16-та позиция в класирането с 25 точки.