Рома победи у дома Шахтьор (Донецк) с 1:0 в реванша и продължава напред

Рома победи у дома Шахтьор (Донецк) с 1:0 в реванша им от 1/8-финалите на Шампионската лига и се класира напред с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен. „Вълците” бяха загубили с 1:2 в първата среща и спечелиха точно с толкова, колкото им трябваше, за да стигнат 1/4-финалите на турнира за първи път от 10 години насам.

Малко след почивката домакините поведоха, след като Кевин Строотман изведе Един Джеко (52) зад защитата и босненският голмайстор с едно докосване я промуши между краката на вратаря за 1:0. След това Джеко имаше още два шанса да удвои аванса на „вълците”, но и в двата случая не намери целта.

В 79-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Иван Ордец си изкара директен червен картон за задържане на Джеко. Въпреки това Шахтьор натисна в последните минути, но домакините успяха да се справят и не допуснаха изравняване.

Така Рома  се класира на 1/4-финал в Шампионската лига за пръв път от сезон 2007/08 насам.