Голдън Стейт отстъпи и на Минесота

Карл-Антъни Таунс коригира собствената си неточна стрелба само 37.5 секунди преди сирената за победа на Минесота със 109:103 срещу Голдън Стейт, с което Тимбъруулвс прекратиха серията си три поредни загуби и оставиха Уориърс на един мач от Хюстън в Западната конференция на НБА.

T/L Sports Media
@TLSportsMedia
Timberwolves defeat Warriors 109-103

(MIN: Towns 31 Pts 16 Reb, Wiggins 23 Pts)

(GSW: Durant 39 Pts 12 Reb, Thompson 21 Pts, Green 10 Pts 8 Reb 7 Ast)

11:56 PM – Mar 11, 2018 · Los Angeles, CA
10
See T/L Sports Media’s other Tweets
Twitter Ads info and privacy

Търсейки начин да избегнат втора поредна загуба в последните три дни, Уориърс намалиха изоставането си на 103:104 с тройка на Кевин Дюрант преди началото на последните две минути. В последствие гостите получиха шанс да поведат за първи път в последната четвъртина, но Клей Томпсън не се възползва от открадната топка и пропусна далечна стрелба.

Таунс контрира с изстрел под коша за преднина от три точки, а след като Дюрант пропусна да изравни, центърът на Тимбъруулвс спечели борба след собствена грешна стрелба и вкара за 108:103. Уориърс пропуснаха следващите си два опита да намалят и загубиха мача.

All Sport News
@All_SportNews
Karl-Anthony Towns CLUTCH vs Warriors!! #NBA #Timberwolves ?

1:53 AM – Mar 12, 2018
4
See All Sport News’s other Tweets

В него най-резултатен беше Дюрант с 39 точки, но нито една от последните четири стрелби на Голдън Стейт не беше успешна. Джеф Тийг сложи кра на мача с един кош след нарушение.

Таунс завърши с 31 точки и 16 борби за победителите, докато Андрю Уигинс се отчете с 23 при успеха срещу шампионите.