Фиорентина спечели за Астори пред препълнените трибуни на „Артемио Франки“

Отборът на Фиорентина спечели безспорно най-емоционалния си мач през кампанията. Само седмица, след като „виолетовите“ бяха покосени от трагичната смърт на техния капитан Давиде Астори, който почина в съня си в хотелска стая в Удине, отборът на Стефано Пиоли победи у дома с минималното 1:0 състава на Беневенто в среща от 28-ия кръг на Серия А.

Очаквано днес феновете на “Ла Виола” изпълниха до краен предел „Артемио Франки“ и изпратиха подобаващо своя любимец. Близо 35 000 зрители създадоха невероятна атмосфера по трибуните, а самият двубой започна с минута мълчание в памет на доскорошния капитан на тима.

Иначе единственото попадение в срещата падна в 25-ата минута и бе дело на бразилския защитник на домакините Витор Уго, който се разписа с глава след центриране от корнер.

С успеха Фиорентина събра актив от 38 точки, заемайки деветата позиция в класирането, докато Беневенто остава в дъното на таблицата – на последното 20-о място с 10 пункта.