Дунав разколеба Верея за Топ 6

Дунав записа втора поредна победа след подновяването на шампионата и допълнително усложни ситуацията на Верея в опита да удържи шестата позиция, надигравайки го с 2:0. След само две минути игра дойде и първата опасна ситуация, която бе пред вратата на гостите. Красимир Станоев шутира добре от малък ъгъл и извън наказателното поле, а Цинцарски изби в корнер. След неговото изпълнение Шопов стреля, но над напречната греда.

В 6-ата минута Карагерен преодоля Здравко Илиев и намери непокрития в наказателното поле Ковачев, който отправи удар, но Цинцарски улови. Верея погледна за първи път към домакинската врата в 18-ата минута, когато Георги Андонов стреля опасно с глава покрай лявата греда. В 32-ата минута Дунав организира поредна добра атака. Карагерен подаде към заходилия зад гърба му Луис Силва, бразилецът намери Костадинов, но шутът на последния от 6-7 метра бе блокиран от бранител в жълто. Четири минути по-късно „драконите“ като по чудо не откриха. Васев центрира отляво към Шопов, който стреля фронтално от 5-6 метра с глава, но не уцели целта. Все пак сериозният натиск на домакините даде резултат в 39-ата минута. Васил Шопов стреля от 25 метра по земя, Цинцарски не се намеси добре, топката се удари в лявата греда, а след това в неговия гръб и влетя в мрежата -1:0. В 61-ата минута Дунав поведе с 2:0. Елиаш чукна в крака Карагерен, който падна и съдията отсъди дузпа, която дълго бе оспорвана от гостите. Красимир Станоев стреля от бялата точка, вратарят Цинцарски, който е роден в Лас Вегас, докосна топката, но въпреки това тя влетя в мрежата му за втори път. До края на мача русенци можеха да отбележат още веднъж чрез резервата Юлиян Ненов, но изстрелът му с левия крак в заключителните секунди профуча покрай дясната греда. За отбелязване е начинът, по който бе посрещнат на терена бившият любимец на публиката в Русе Антон Огнянов. Бурни освирквания съпровождаха всяко негово докосване до топката, а особено недоволство имаше при симулацията, за която получи и жълт картон в опит да спечели фаул.