Ето защо Челси не трябва да бъде отписван след 1:3 (видео)

Челси преживя истински кошмар при гостуването си на Пари Сен Жермен, губейки с 1:3 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига.

Факт е, че шансовете на френския шампион да се класира на полуфинал, са по-големи. Ясно е, че възпитаниците на Жозе Моуриньо имат трудна задача пред себе си.

Трудна, но не и невъзможна.

Статистиката показва, че съвсем скоро сините от Лондон са преодолявали подобен пасив в сблъсък от елиминационната фаза на Шампионската лига.

През сезон 2011/2012 Челси спечели най-престижния европейски клубен турнир, но тимът бе на път да отпадне още на осминафиналите. Тогава Наполи победи лондончани с 3:1 в първия мач. В онзи отбор на неаполитанците личаха имената на Единсон Кавани и Езекиел Лавеци, които сега са играчи на ПСЖ.

Челси бе отписан от фенове и специалисти преди реванша. Въпреки това Тери, Дрогба, Лампард и компания се вдигнаха и докараха срещата до продължения, печелейки с 3:1 в редовното време на „Стамфорд бридж“. Разписаха се именно легендите на клуба Дидие Дрогба, Джон Тери и Франк Лампард.

В 105-та минута на продълженията победен гол заби Бранислав Иванович. Останалото е история…

Така Челси преодолява пасив от 1:3 в първия мач. Ще имат ли сили сините и сега да постигнат подобен успех? Ще разберем във вторник вечер…