Спортинг рискува в реванша с Мъри заради титлата

Спортинг ще разчита на комфортната си преднина от 3:1 преди реванша с Астана на Станимир Стоилов и ще пусне експериментален състав на „Жозе Алваладе“. Причината за това е, че Жорже Жезуш насочи усилията си към битката за титлата в Португалия, където преди снощното доиграване на мача Ещорил – Порто, „лъвовете“ изоставаха на две точки от първото място. През уикенда Спортинг спечели с 2:1 гостуването на Тондела, като решаващото попадение на Коатес падна в 9-ата минута на добавеното време. Това бе седмата победа на Спортинг в последната минута или добавеното време, откакто Жорже Жезуш е начело на тима.

Що се отнася до Астана, извън сметките на Мъри е наказаният Юри Логвиненко, докато Дидар Жалмукан и Владислав Прокопенко са под въпрос поради контузии.