Уигън елиминира Манчестър Сити от ФА Къп

Отборът на Уигън сложи край на мечтите на Манчестър Сити за четири трофея през сезона, след като победи гражданите с 1:0 у дома в мач от осминафиналите на ФА Къп.

На „Ди Дабъл Ю Стейдиъм“ ключовият момент настъпи точно преди почивката, когато реферът Антъни Тейлър реши да покаже директен червен картон на Фабиан Делф за нарушение срещу Макс Пауър. Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола бе бесен от решението на Тейлър, който влезе в пререкание с треньора на Уигън Пол Кук.

Гостите доминираха през целия двубой, като отправиха общо 29 удара към противниковата врата и държаха топката в 83 процента от времето.

Въпреки това, латикс стигнаха до успеха, благодарение на гол на централния нападател Уил Григ в 79-та минута. До края играчите на Сити не успяха да отговорят и по този начин бяха изхвърлени от турнира от Уигън за трети път в последните шест години. На четвъртфиналите тимът от Лига 1 ще бъде домакин на Саутхемпрън.