Милан не остави шансове на Лудогорец в Разград

Отборът на Лудогорец загуби от Милан с 0:3 в първия мач от 1/16-финалната фаза на Лига Европа, игран на „Лудогорен Арена“ в Разград.

Шампионите на България бяха равностойни на именития си съперник в голяма част от двубоя, но класата на италианския гранд си каза думата и „росонерите“ стигнаха до класически успех. Първата част бе оспорвана, но в самия край Кутроне даде преднина на гостите с удар с глава след центриране на Хакан Чалханоглу отляво. След почивката разградчани се опитаха да се върнат в мача, но в 64-та минута Козмин Моци направи глупаво нарушение в наказателното поле на „орлите“ и Рикардо Родригес покачи на 2:0 от отсъдената дузпа.

В последната минута на мача резервата Фабио Борини оформи крайното 3:0 с прецизен изстрел по земя. По този начин „росонерите“ на практика обезсмислиха реванша в Милано след седмица.