Барселона тръгна с успех при Пешич

Барселона постигна първа победа под ръководството на новия старши треньор на тима Светислав Пешич, след като надигра Ретабет Билбао с 90:58 (23:14, 12:13, 27:10, 28:11) в двубой от 20-ия кръг на баскетболното първенство на Испания.

Успехът обаче бе изкован без участието на българина Александър Везенков, който се появи в игра чак в средата на последната четвърт.

В този момент Барселона имаше аванс от 24 точки. За седем игрови минути Везенков записа 5 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Най-резултатни за тима на Барселона, който записа едва втора победа в последните си пет мача в първенството, бяха Анте Томич, Тома Юртел, Пау Рибас и Адриен Мьорман с по 12 точки.

За Билбао Шейн Хаминк реализира 12 точки, Лусио Редиво завърши с 10.

С победата Барселона събра 13 победи и 7 загуби, като заема трето място в класирането на Лига Ендеса. Билбао пък е на 15-о място с едва 6 победи до моменти.