Красимир Анев завърши 37-и в спринта на 10 км

Четиримата българи разочароваха с представянето си в спринта на 10 километра на турнира по биатлон за мъже на зимните олимпийски игри в Пьончан. Красимир Анев завърши на 37-а позиция след две грешки в стрелбата и минута и половина след лидера. Владимир Илиев остана 54-и, а Антон Синапов – 56-и. Най-назад в подреждането от българските спортисти бе Димитър Герждиков, който завърши на 81-о място от 87 състезатели.

Германецът Арнд Пайфер спечели титлата в спринта. Той стреля без грешка в двете стрелби и донесе второ злато за Германия от турнира по биатлон след титлата на Лаура Далмайер в спринта за жени вчера. Втори остана Михал Кръчмар от Чехия, следван от италианеца Доминик Виндиш.

Големите лидери в надпреварата на 10 км – Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) и Мартен Фуркад (Франция) бяха неузнаваеми на стрелбището и записаха съответно 4 и 3 грешки, което ги изхвърли от почетната стълбичка. Бьо завърши чак 31-и, а французинът остана 8-и.