sportove.net

Конте даде три дни почивка на Челси

Антонио Конте разпусна футболистите на Челси след шокиращата загуба с 1:4 срещу Уотфорд на „Викаридж Роуд”. Играчите са получили тридневна почивка, тъй като следващият им мач е чак следващия понеделник. Успехът е първи за домакините над Челси от 1999 година насам или 13 мача във всички турнири. Кошмарът на гостите стартира в 30-ата минута, когато започналият напълно неадекватно Тимуе Бакайоко бе изгонен за два жълти картона.

За лондончани това е седми червен картон през сезона, като в английския футбол само Гримзби Таун (Втора лига) е получил повече във всички турнири – 8. Трой Дийни материализира превъзходството на Уотфорд с точно изпълнена дузпа в края на първото полувреме. В 82-ата Азар вкара за 1:1, но в минутите до края на мача домакините отговориха с три гола за крайното 4:1. Загубата, която е втора поредна, след домакинското поражение с 0:3 от Борне-мут преди няколко дни, за пореден път този сезон повдигна въпроси за бъдещето на Конте в Челси. „Не съм притеснен, давам 120% от себе си. Няма проблем да ме уволнят. Нека го направят. Какъв е проблемът? Съвестта ми е чиста. Не сънувам кошмари. Каквото и решение да вземе клуба, животът продължава”, заяви след мача италианецът. В часовете след загубата букмейкърите на Острова спряха да приемат залози за уволнението му, а името на Луис Енрике отново изплува. Според „Скай Спортс” обаче, собственикът на Челси Роман Абрамович не смята да уволнява Конте до края на сезона, а информациите за контакти с Карло Анчелоти и Енрике не отговарят  на истината.

Опитайте приставката на Sportove.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.