Левски си тръгва от Малта с победа

Левски приключи контролите в Малта с победа. „Сините” се наложиха над Гзира Юнайтед с 2:1. Съперникът на българите в днешната проверка заема четвърто място във временното класиране на първенството в Малта. Двубоят пък се проведе на местния стадион „Та’Али”.

С много силни изяви за водения от Делио Роси тим се отличиха новите попълнения Паулиньо и Нашиметно. Дуетът имаше пръст и в двете „сини“ попадения. Нашименто центрира за първия гол на Яблонски и сам вкара втория от дузпа. Наказателният удар пък бе отсъден за нарушение срещу Паулиньо.

Левски имаше пълно превъзходство през първото полувреме. В началните минути, обаче голови положения липсваха. Все пак, в 21-ата минута „сините” поведоха с повече от позната комбинация. Нашименто центрира корнер, а Яблонски засече с глава за 1:0. В 25-ата минута Левски организира чудесна многоходова акция, топката стигна в наказателното поле до Прохазка. Ударът на словака по диагонала, обаче премина над вратата. Вутов пък не успя да нанесе хубав удар от границата на наказателното поле. След половин час игра, Нашименто центрира от фаул, Яблонски засече с глава, но топката премина до лявата греда. Самият Нашименто нанесе страховит удар от сериозна дистанция, но над напречната греда. В 37-ата минута пък Гзира изравни с първата си сносна атака в мача. След центриране отдясно, Самб необяснимо бе оставен непокрит на границата на вратарското поле и с глава направи 1:1.

В 52-ата минута Левски отново поведе. Паулиньо направи невероятен пробив, навързвайки петима съперникови футболисти, след което бе съборен в наказателното поле. Фелипе Нашименто пък бе безупречен от отсъдената дузпа за 2:1. В 69-ата минута Паулиньо, Станислав Иванов и Нашименто комбинираха хубаво. Последният стреля от границата на наказателното поле, но вратарят спаси.

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмаф Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Филипе Нашименто, Антонио Вутов, Станислав Костов, Паулиньо

Резерви: Николай Кръстев, Петър Иванов, Ивайло Найденов, Илия Юруков, Жорди Гомес, Нелуц Рошу, Антони Белмонт, Мартин Петров, Томислав Папазов, Георги Ангелов, Станислав Иванов

ГЗИРА ЮНАЙТЕД: Хабер, Брифа, Гатбалдакино, Такри, Пуло, Скери, Авила, Коен, Самб, Корболан, Сарате