Гатузо притеснен от яловия Милан

Милан и Лацио извъртяха 0:0 в първия полуфинален двубой за купата на Италия и оставиха развръзката за реванша след близо месец на „Олимпико“. За разлика от двубоя между двата тима от Серия А три дни по-рано, когато „росонерите“ доминираха и спечелиха с 2:1, сега „орлите“ бяха по-активния тим. Играчите на Симоне Индзаги трябва да съжаляват за изпуснатата победа заради пропуските на завърналия се след контузия Чиро Имобиле. Решителни спасявания имаше вратарят на домакините Джанлуиджи Донарума, който бе сред най-добрите на терена.

Милан пък можеше да измъкне успеха, но в 75-ата минута влезлият като резерва Хакан Чалханоглу не успя да се разпише на празна врата от добавка след удар с глава на Патрик Кутроне. В заключителните минути „росонерите“ заиграха с двама в атака и тогава създадоха най-добрите ситуации пред вратата на Лацио. След мача треньорът на Милан Дженаро Гатузо изрази притеснения от яловата игра на своя тим. „Постигнахме хубав резултат, защото на чужд терен в реванша всеки гол ще струва колкото два. Притеснен съм обаче от играта ни преди почивката. Видно е, че имаме проблем с реализирането на положенията, които и без това не бяха много в този мач. Чалханоглу бе отчаян в съблекалнята заради пропуска, но съм сигурен, че ще се реваншира“, сподели Гатузо.