Рекордьорът Кавани върна ПСЖ към победите

ПСЖ победи с 4:0 Монпелие в мач от 23-ия кръг на Френската Лига 1, изигран на „Парк де Пренс“. Триото в атака Кавани-Неймар-Ди Мария бяха ключови за успеха, който е първи след изненадващата загуба на парижани от Олимпик Лион в предния кръг.

Срещата започна по перфектен начин за домакините и още в 11-та минута Едисон Кавани откри, с гол, който се яви негов 156-ти с екипа на френския тим и подобри рекорда на Златан Ибрахимович, който имаше 156 преди да напусне Париж като свободен агент.

Пет минути преди почивката пък Неймар беше точен от дузпа, след като малко преди това удар на Дракслер беше спрян с ръка от защитник на гостите.

Второто полувреме беше по-равностойно, но в 70-та минута Анхел Ди Мария оформи класическия аванс на ПСЖ, засичайки перфектно центриране отдясно. В 82-та минута пък Неймар отбеляза втория си гол и оформи крайния резултат.

Така ПСЖ събра 59 точки и е на 11 пред втория Лион, който обаче е с мач по-малко от шампионите. Монпелие остава на седмото място с 31 пункта.