Барселона се класира на полуфинал в дебюта на Коутиньо

Барселона победи Еспаньол с 2:0 на „Камп Ноу“ и с общ резултат 2:1 се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Краля.

Официален дебют за тима на Ернество Валверде направи Филипе Коутиньо, който игра малко над 20 минути и се включи много добре.

Барса поведе още в деветата минута. Меси проби и изведе перфектно Алейш Видал.

Последният центрира към Суарес и уругваецът с глава не проби отблизо.

Еспаньол опита да върне гола бъроз. В ответната атака Жерар Морено пробва рефлекса на Силесен.

В 25-та минута домакините поведоха в общия резултат. Лео Меси се разписа с удар извън наказателното поле. Рикушет в Налдо му помогна, за да залъже вратаря.

В началото на второто полувреме Пау Лопес спаси нов далечен удар на аржентинеца.

В 68-та минута се случи моментът, който всички по трибуните очакваха. Филипе Коутиньо влезе на терена, за да дебютира официално с екипа на Барса.

В 75-та минута Пау Лопес направи възхитително двойно спасявае след удари на Суарес и Ракитич.

Три минути преди края Ракитич подаде към Меси и последва удар с глава, но топката се отби в гредата.