Шампионката от US Open изхвърча след осма поредна загуба

Шампионката от US Open Слоун Стивънс записа осма поредна загуба и приключи участието си на Откритото първенство на Австралия след първия си мач. Поставената под номер 13 американка загуби от Жън Шуай (Китай) с 6:2, 6:7(2), 2:6. Стивън няма победа, след като спечели титлата в Ню Йорк.

Изглеждаше, че 24-годишната американка ще сложи край на негативната серия след добър първи сет.

Тя дори сервираше за мача при 5:4 във втората част. Слоун допусна пробив, след това отстъпи в тайбрека и се срина, като в третия сет китайката доминираше.
View image on Twitter

SI Tennis

@SI_Tennis

4:25 AM – Jan 15, 2018
2 2 Replies 25 25 Retweets 23 23 likes
Twitter Ads info and privacy
Доминика Цибулкова, поставена под номер 24, също напусна турнира в първия кръг. 28-годишната словачка загуби с 2:6, 2:6 от Кая Канепи (Естония). След трудна 2017 г. по отношение на резултатите Цибулкова си взе 10-седмична почивка преди да започне подготовка за новия сезон. Миналата седмица тя се завърна на корта в Сидни и постигна две победи, но очевидно ще й трябва време, за да достигне оптимална форма.