Филаделфия запази голямата си преднина и се справи с Детройт

Филаделфия (19-19) победи със 114:78 Детройт (20-17), след като Бен Симънс и Джоел Ембийд поведоха Сиксърс към огромна преднина, която този път отборът запази. Ембийд завърши мача с 23 точки и девет борби, а Симънс отбеляза 19 и добави девет асистенции за четвъртата поредна победа на Филаделфия в лигата. Само през първата част, дори две минути преди нейния край, двамата имаха общо 26 точки при 12/19 в стрелбата, докато Пистънс бяха с 26 отборно при 11/38.

Бостън остана начело на дивизията на Филаделфия с баланс 32-10, след като победи с 91:84 Минесота (24-16).

Маркъс Смарт отбеляза 16 точки през второто полувреме, а Селтикс удържаха финалния устрем на Тимбъруулвс, който беше подпомогнат от 43-те отборни борби през второто полувреме. Карл-Антъни Таунс спечели 23 от тях и отбеляза 25 точки.