Само след минути Роналдо може да направи нещо, което не е постигал никой в историята на Примера дивисион

Само след минути Кристиано Роналмо може да направи нещо, което не е постигал никой друг футболист в историята на Примера дивисион! Статистиката сочи, че португалецът може да стане първият, който да се отчете с хеттрик в 3 поредни шампионатни срещи. Роналдо заби 3 гола при победата над Депортиво с 8:2 като гост, а след това отбеляза 4 гола за домакинското 5:1 над Елче.
От 17:00 почва мачът Виляреал – Реал (М), като белия балет може да се доближи временно само на точка от лидерите Валенсия, Барселона и Севиля.
През миналия сезон Лео Меси можеше да стане първият в историята с подобно постижение, след като се разписа срещу Осасуна и Реал (М), ала в последвалия мач вкара само веднъж.

През сезон 2012/2013 г. пък Гонсало Игуаин се отчете с по хеттрик в 2 поредни мача.